کلایمر کلایمر .

کلایمر

اجاره کلایمر در تهران

نمای ساختمان و موارد مربوط به نما
 
 
نمای ساختمان چیست؟
هنگامی که ما به انواع ساختمان ها نگاه می کنیم، ممکن است واکنش های مختلفی به آنها داشته باشیم. بعضی از آنها بلند و با درب های عظیم  و طراحی قوی هستند.

ما در نگاه اول به ساختمان اصلا نمیبینیم که حیاط آن بزرگ است یا دارای استخر و سونا و ... دارد یا ندارد و به چه شکل است تنها چیزی که ما را میتواند جذب یا توجه ما را جلب کند طراحی نمای ساختمان می باشد که هر کسی شخصی به سلیقه خود البته معمار و طراح نیز در این امر خیلی مهم است  طراحی کرده است.

 

نمای ساختمان یک دیوار بیرونی یا همان چهره ی یک ساختمان است و معمولا شامل عناصر طراحی مانند قرار دادن عمق پنجره ها یا درها می شود. با توجه به سبک معماری، این عناصر به آنها نظم خاصی می دهد. در حالی که کلمه "نما" می تواند هر دیوار خارجی ساختمان را با یک عنصر طراحی مشخص نماید، اغلب به دیوار جلویی با ورودی اشاره دارد. اغلب، نما جلویی پردازش دقیقتر یا خاص معماری نسبت به بقیه ساختار است. نما می تواند تحمیل، تزئینی، و یا نسبتا ساده باشد.

طرح های نمایشی
هنگامی که یک معمار یک نما را طراحی می کند، آنها عناصر زیادی را در نظر می گیرند. ورودی شبیه چه خواهد بود؟ چه نوع مصالح ساختمانی مانند سنگ، قاب چوبی یا آجر، مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ آنها همچنین باید قاب جلو و یا قرار دادن و نسبت پنجره ها را در نظر بگیرند.

در طول تاریخ، سبک های معماری تغییر کرده اند و امروز هم تغییر می کنند. معماران از دوره های مختلف سبک های بسیار متنوعی از نما را ترجیح داده اند به کار بگیرند. بیایید به سه نمونه نگاه کنیم.

نما گتیک
در قرن دوازدهم، زمانی که معماری گوتیک برجسته بود، نمادهای ساختمان ها عظیم و تحمیل می شد. نمای غربی کلیسای نوتردام د پاریای دارای سطوح مختلفی از پنجره ها و دو برج بلند است. مردم در کلیسا از طریق سه درب ورودی کوره ای بزرگ وارد می شوند. همانطور که آنها نگاه می کنند، آنها یک پنجره بزرگ گل رز، یک شکل دایره ای از یک پنجره شیشه ای رنگی می بینند. هر عنصر نماد Notre Dame به طور هدفمند قرار داده شده است، و در کل یک بیانیه قوی درباره نقش کلیسا در جامعه در آن زمان را بیان می کند.

نمای غربی ورودی نتردام د پاریس، کلیسای گوتیک در فرانسه نمای کلیسای جامع گوتیک

نمازگرایی یونان

مثال بعدی ما نماد معماری مسکونی ساخته شده در سبک انقلاب یونان و محبوب در ایالات متحده در قرن نوزدهم است. احیای یونان معماری یونان باستان را به یاد می آورد و بر نظم، نسبت و تقارن (که دو طرف چیزی متعادل و یکسان هستند) را تحت تأثیر قرار دادند.

برای انجام نماکاری نمای ساختمان به جای استفاده از داربست های بسیار خطر نام از جایگزین داربست استفاده نمایید جایگزین داربست یا همان دستگاه کلایمر بهترین انتخا و بهترین جایگزین برای داربست می باشد با استفاده از داربست شما امنیت را به کارگران و نماکار و ..  به ارمغان می آورید. استفاده از کلایمر میتواند سرعت کار را بسیار بالا ببرد و در حین حال هزینه را کاهش دهد از کلایمر میتوانید به صورت اجاره کلایمر نیز استفاده نمایید.

ترجمه آزاد و غیر رسمی
تهیه و ترجمه : ندا کامدار


برچسب: جایگزین داربست، ، کلایمر، ، اجاره کلایمر، ، اجاره کلایمر برقی، ، اجاره کلایمر دستی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۰:۱۹ توسط:ویدا علیپور موضوع: نظرات (0)